Beni Çok Sev Film İncelemesi

Netflix’de 19 Kasım 2021 yılında yayınlanan ‘Beni Çok Sev -Love Me İnstead- ; ’ Mehmet Ada Öztekin yönetmenliğinde; başrollerini Sarp Akkaya, Ercan Kesal, Aleyna Özgeçen ve Songül Öden’in paylaştığı Türk yapımı dram filmidir.

Beni Çok Sev Nasıl Bir Filmdir?

Son zamanlarda dikkat çeken Türk yapımı filmlerden olan Beni Çok Se. Açılış sahnesi çay bardağı gösterilerek başlayan filmimiz sorgulama gibi bir başlangıçla devam ediyor. Devlet dairelerinin; şehrin arka sokaklarının insanın içinde yarattığı koyuluğu filmde de gerek insanların yüzünde gerekse ortamların pusluluğunda net bir şekilde gösterilmiş.

Genel hatlarıyla filmden bahsetmek gerekirse mahkum bir baba ve kızının dram dolu bir kaç gününü konu alan film çokça etkili bir finalle bitiyor.

Biraz ‘beni çok sev’ i detaylandırırsak sevdiği kadını taciz edilirken kurtarmak için bir adamı öldürmüş ve yıllardır cezaevinde kalan Musa; bıraktığında daha bir bebek olan kızını yıllar sonra bazı sebeplerden dolayı bir günlüğüne izinli olarak yanında bir gardiyanla görmeye gelir. İşte dram tamda bu sırada başlıyor bana kalırsa koca şehrin ortasında izbe bir mahallede yaşamaya çalışan insanlar ve onların arasında kalmış ‘Yonca’. Çok detay vermemeye çalışıyorum fakat  Yonca’ nın hikayesi çok etkileyici günümüzde bunca kadın cinayeti, şiddet varken yönetmenin bu tarz bir hikayeyle karşımıza çıkması hem de uluslararası bir platformda yayınlanması çok önemli çünkü SESSİZ kalınmaması gereken en önemli durumdur.

Filmde de “ sessizce hallettik” gibi bir replik vardı sessizce bir kadın bu dünyadan göçüp gitti. Ne acıdır ki; şiddete maruz kalan bireyler, en çokta kadın cinayetlerine sessiz kalınmaması gerekirken bu filmde de gerçek hayatta da bazen paspas altına sürülüyor. Hâlbuki  bunun yapılmaması gerekir. Sessizce durulduğunda sonunun nasıl olacağını da yönetmenimiz çok etkili bir şekilde anlatmış.

Şimdilik IMDb 7.5 olan Beni Çok Sev’in; ilerleyen günlerde bu puanının yükseleceğine olan inancım oldukça yüksek. Şimdiden herkese iyi seyirler dilerim.

 

 

 

 

 

Diğer yazılarımız; www.insancaakademi.com/blog/

 

Benzer içerikler için İnstagram sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın!